?> O nas - Nabertherm. Producent pieców przemysłowych - Szkło, Sztuka i Rzemiosło, Advanced Materials, Laboratorium, Protetyka, Technologia procesów termicznych, Odlewnie

Piec obrotowy rurowy do obróbki cieplnej proszku i granulatu w atmosferze wodoru

Bazując na serii laboratoryjnych pieców obrotowych do procesów ciągłych, firma Nabertherm opracowała piec umożliwiający obróbkę cieplną proszku/granulatu w atmosferze różnego rodzaju gazów obojętnych oraz chemicznie czynnych, a także w próżni. Ten model pieca wyposażono w sprawdzony system gwarantujący bezpieczne użycie gazów palnych w procesie technologicznym, dzięki czemu możliwa jest w pełni automatyczna obróbka cieplna z zastosowaniem wodoru w temperaturze maks. 1300 °C bez nadzorowania procesu.

Lej załadowczy może pomieścić do 5 litrów proszku. Za pomocą przenośnika ślimakowego z regulowaną prędkością proszek jest transportowany z leja do obrotowej rury roboczej, następnie przechodzi przez piec i po zakończeniu procesu może być łatwo pobrany z pojemnika zbiorczego. Ze względu na stosowanie różnego rodzaju atmosfery w rurze roboczej piec może być bardzo wszechstronnie wykorzystywany, np. do badań materiałów, takich jak proszki metali nieżelaznych.

Download PDF