?> O nas - Nabertherm. Producent pieców przemysłowych - Szkło, Sztuka i Rzemiosło, Advanced Materials, Laboratorium, Protetyka, Technologia procesów termicznych, Odlewnie

Udane targi: ACHEMA (Frankfurt), Le Bourget (Paryż), GIFA (Düsseldorf) Prezentacja nowego asortymentu produktów

ACHEMA

Na największych na świecie targach laboratoryjnych ACHEMA we Frankfurcie firma NABERTHERM po raz pierwszy przedstawiła nowy asortyment pieców laboratoryjnych. Serie pieców odznaczają się nie tylko atrakcyjnym wzornictwem, ale także wytyczającymi nowe kierunki innowacjami technicznymi.

Po raz pierwszy zaprezentowano szerszej publiczności nową generację kontrolerów, które stanowiły główną atrakcję targów. Charakteryzuje je łatwość obsługi, nowoczesne sposoby rejestracji, wielojęzyczność oraz wiele innych wyjątkowych rozwiązań technicznych.

Więcej informacji można znaleźć w naszym katalogu „Laboratorium”.

 

Le Bourget

Centralnym punktem targów była w tym roku dziedzina „Additive Manufacturing” jako metoda produkcji części konstrukcyjnych w małych seriach dla lotnictwa. Firma Nabertherm zaprezentowała między innymi nowoczesne możliwości wyżarzania odprężającego lub utwardzania drukowanych części konstrukcyjnych z tworzywa sztucznego, aluminium, tytanu lub stali.

Oprócz suszarek komorowych w przypadku niektórych zastosowań bardziej ekonomicznym rozwiązaniem mogą być procesy np. w atmosferze argonu lub azotu w prostych skrzynkach do napełniania gazem zamiast w gazoszczelnych piecach retortowych. Oczywiście Nabertherm oferuje również spełniające wysokie wymagania technologiczne urządzenia piecowe do pracy w atmosferze gazów ochronnych lub reakcyjnych albo w próżni.

Podobnie jak wiele innych pozycji z asortymentu piece można wykonać zgodnie z normą pirometryczną AMS 2750E i są one odpowiednie do zastosowań w branży lotniczej, gdzie obowiązują wysokie wymagania w zakresie nadzoru i dokumentacji procesów pod kątem bezpieczeństwa.

Więcej informacji można znaleźć w naszym katalogu „Technologia procesów cieplnych”.

 

GIFA

Obok szerokiego asortymentu pieców do topienia, usuwania rdzeni, obróbki cieplnej metali i suszenia firma Nabertherm po raz pierwszy zaprezentowała serię modeli NBCL.

Piece komorowe typoszeregu NBCL stosuje się do termicznego czyszczenia części konstrukcyjnych. Do przykładów należy termiczne czyszczenie silników elektrycznych, lakierowanych powierzchni części stalowych, dysz wtryskarek do tworzyw sztucznych i usuwanie rdzeni z odlewów. Piece są opalane gazem i posiadają zintegrowany układ dopalania – również opalany gazem. Wstępne nastawienie w piecu atmosfery ubogiej w tlen lub redukcyjnej skutecznie zapobiega miejscowemu samozapłonowi na obrabianym elemencie, co pozwala uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez nadmierną temperaturę. Powstające spaliny są kierowane z komory pieca do układu dopalania termicznego, gdzie następuje ich dopalenie. W zależności od rodzaju spalin możliwa jest obróbka bezresztkowa.

Więcej informacji można znaleźć w naszym katalogu „Odlewnia”.